Jak wygląda odbiór korespondencji firmy w wirtualnym biurze?
 • Jak wygląda odbiór korespondencji firmy w wirtualnym biurze? (Maj 21, 2019)

  Dla jednych to okazja, żeby zaprezentować się jako profesjonalna firma posiadająca siedzibę w tyglu biznesowego świata. Dla innych – droga umożliwiająca poczynienie znacznych oszczędności w budżecie. Nie ulega jednak wątpliwości, że niezależnie od powodów, przewagą wirtualnego biura zasługującą na uwagę jest profesjonalna obsługa korespondencji.
   

  Atuty wirtualnego biura

  Wynajmowanie przestrzeni do pracy, w której i tak nie będzie się przebywało? To tylko na pozór brzmi absurdalnie. Korzyści, jakie daje np. wirtualne biuro w Warszawie, przekonały już niejednego sceptyka i niedowiarka. Wśród pozytywnych aspektów tego rozwiązania jest m.in. prowadzenie usług księgowych czy pośrednictwo w kontakcie z lokalnymi urzędami. Wiele osób ostatecznie decyduje się na wynajem tego rodzaju biura ze względu na prestiżowy adres oraz możliwość wygodnej obsługi korespondencji.

  Centrum Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej wymaga, aby przy rejestracji podać lokalizację nowego podmiotu. Wymogi biurokratyczne obowiązują firmy nawet wtedy, gdy wszystkie obowiązki służbowe pracownicy lub pojedynczy freelancerzy mogą wykonać z domu. Wiele przedsiębiorstw jest zobowiązana do podania adresu do doręczeń. Poznaj możliwości, jakie daje wirtualne biuro i nie martw się odbiorem ważnych przesyłek.


   

  Zgłoszenie adresu do doręczeń

  Od 15 marca 2018 roku z dokumentacji złożonej w Krajowym Rejestrze Sądowym powinien znaleźć się załącznik, w którym wskazuje się adres do doręczeń. Wygodnym rozwiązaniem, które proponuje biuro wirtualne w Warszawie Śródmieście, jest przygotowanie i zgłoszenie tej informacji. Jak się jednak okazuje, podaną lokalizacją wcale nie musi być adres zameldowania lub zamieszkania. Należy jednak wskazać adres, na który można wysyłać pisma procesowe i wszelkie inne orzeczenia.

  Szczególnym rygorem objęte są spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki akcyjne. Wymienione podmioty są zobowiązane przy pierwszym zgłoszeniu do KRS do przekazania nie tylko adresu, ale także imion i nazwisk osób uprawnionych do powołania zarządu. Brzmi to nieco skomplikowanie, ale jeszcze raz warto przypomnieć, że tą kwestią zajmuje się wirtualne biuro. Nie trzeba zatem wczytywać się w przepisy i zamiast tego można w pełni skupić się na prowadzeniu działalności.
   

  Co zawiera oferta obsługi korespondencji?

  Każdy, kto zdecyduje się na wynajem przestrzeni do coworkingu w prestiżowej lokalizacji, ma do wyboru trzy warianty. Najbardziej podstawowa oferta obejmuje odbiór i przechowywanie informacji. Właściciele adresów są powiadamiani wyłącznie o nadesłanych pismach urzędowych.

  Inaczej jest w drugim pakiecie, w którym zagwarantowane jest udzielanie informacji o wszystkich przesyłkach. Co więcej, pracownicy biura wirtualnego w Warszawie raz w miesiącu wysyłają korespondencję na wskazany adres. Najbardziej rozbudowana oferta oferuje możliwość skanowania korespondencji i wysyłkę jej dwukrotnie w ciągu miesiąca pocztą lub za pośrednictwem skrzynki e-mail.