Wirtualne biuro – czyli wiele usług w jednym miejscu
 • Wirtualne biuro – czyli wiele usług w jednym miejscu (Maj 27, 2019)

  Wirtualne biura stały się w ostatnim czasie popularnym rozwiązaniem wielu biznesowych problemów. Coraz więcej podmiotów z całej Polski zakłada firmy w Warszawie. Dzięki temu mogą nie tylko umieścić na wizytówce prestiżowy adres, ale i usprawnić prowadzenie działalności gospodarczej. Na co mogą liczyć osoby, które zdecydują się założyć wirtualne biuro?
   

  Wyzwania współczesnego biznesu

  Ten schemat zna każdy prężny menedżer firmy lub indywidualny przedsiębiorca. Dzień po dniu terminy stają się coraz bardziej napięte, ponieważ mnożą się sprawy do załatwienia. Część z nich ma charakter wyłącznie organizacyjny lub administracyjny. Wypełnianie formalności jest żmudnym i monotonnym zajęciem. Często wykonywanie czynności odciąga od podstawowych zadań, przez co pojawia się wrażenie zmarnowanego czasu. Dla przedsiębiorstwa nawet jedna źle zagospodarowana godzina to w skali roku tysiące straconych złotych. 

  Aby zaoszczędzić pieniądze, warto skorzystać z oferty wirtualnego biura. Z tego rozwiązania korzystają chętnie freelancerzy, którzy decydują się na pracę w przestrzeni coworkingowej. Przebywanie w tyglu kreatywnych umysłów przekłada się na powstawanie innowacyjnych pomysłów. Na prowadzenie inspirujących rozmów trzeba mieć jednak czas. Jak go znaleźć, gdy administracyjne zmagania przedłużają się w nieskończoność? Wykorzystanie zalet biura wirtualnego to nie tylko okazja do zawiązania współpracy z innymi podmiotami, ale przede wszystkim szansa na redukcję męczących obowiązków i sposób na udoskonalenie procesów organizacyjnych.


   

  Kompleksowa obsługa w wirtualnym biurze

  Profesjonalny personel wirtualnego biura w Warszawie Centrum zajmuje się świadczeniem rozmaitych usług. W zasięgu telefonu czy korespondencji e-mail jest załatwienie najważniejszych formalności związanych z prowadzeniem biura. Pracownicy są do dyspozycji klientów w standardowych godzinach, a gdy wystąpi nagła potrzeba – także poza normatywnym czasem pracy. Oferta biura wirtualnego zawiera m.in.

  Usługi księgowe
  Propozycja obejmuje możliwość prowadzenia ksiąg rachunkowych i reprezentowania klientów przed Urzędem Skarbowym. W ten sposób można pozbyć się niemiłych wspomnień związanych z kontaktem z tą instytucją. Profesjonalne biuro rachunkowe oferuje również sporządzanie cyklicznych sprawozdań oraz udzielanie porad dotyczących finansów przedsiębiorstw.

  Pomoc prawna
  Poprzez biura można zarejestrować spółkę zarówno polską, jak i zagraniczną. Pośrednicy dbają o dopełnienie wszelkich formalności. Z uwagi na doświadczenie i merytoryczne przygotowanie pracowników, sporządzenie dokumentacji zajmuje zaledwie kilka godzin. Usługa obejmuje także doradztwo w zakresie wyboru formy działalności oraz pomoc przy uzyskaniu niezbędnych koncesji i pozwoleń.

  Pomoc administracyjna
  Wirtualne biuro to nie tylko fachowa obsługa prawna. Po spełnieniu formalności należy dokumenty przekazać do odpowiednich instytucji. Cały proces jest na bieżąco monitorowany, a pracownicy biur stale trzymają rękę na pulsie. Gdy tylko zmienia się status sprawy, informują o tym zleceniodawcę. W ten sposób można być świadomym postępów, a jednocześnie nie tracić czasu na biurokratyczne czynności.