Jakie korzyści daje Tobie wirtualne biuro?
 • Jakie korzyści daje Tobie wirtualne biuro? (Kwiecień 29, 2019)

  Koszty wynajmu pomieszczeń biurowych są wysokie. Dotyczy to zwłaszcza najbardziej prestiżowych lokalizacji. Jednak w przypadku nowych branż nie trzeba od razu posiadać faktycznie dużego biura. Załóż wirtualne biuro z adresem “Warszawa Śródmieście” i ciesz się pełną swobodą prowadzenia działalności.
   

  Wirtualne biuro – warszawa stolicą możliwości

  Polskie przepisy dotyczące zakładania działalności gospodarczej nakładają na przedsiębiorcę obowiązek podania adresu rejestrowanego podmiotu. Tymczasem w wyspecjalizowanych branżach (szczególnie w sektorze kreatywnym i IT), świadczenie usług nie wymaga faktycznego posiadania osobnego lokalu i zaplecza technicznego. Koszty wejścia na rynek są często wysokie, ponieważ trzeba zainwestować w sprzęt lub odpowiednie oprogramowanie. Wynajem biura dodatkowo, a często niepotrzebnie, obciąża i tak już napięty budżet.

  Na wolnym rynku zawsze znajdzie się jednak sprytne rozwiązanie. Biznes zyskał możliwość założenia biura, w którym nie trzeba wcale przebywać. Biuro wirtualne w Warszawie Śródmieście? Żaden problem. Adres do korespondencji odsyła do prestiżowej lokalizacji, która może przyciągnąć uwagę sporej grupy potencjalnych klientów. Stołeczne miasto jest finansowym i technologicznym centrum Polski, zatem założenie tam wirtualnego biura jest świetną okazją do wzmocnienia wizerunku już na starcie.

  Zalety coworkingu w warszawie

  Jednym z wymogów zarejestrowania działalności gospodarczej jest podanie lokalizacji (siedziby) przedsiębiorstwa. Należy przy tym mieć prawny tytuł do prowadzenia firmy w danym miejscu. W praktyce, pod jednym adresem może być zarejestrowanych nawet kilkadziesiąt podmiotów.

  To wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla freelancerów, którzy marzą o coworkingu w Warszawie Centrum. Jednoosobowa działalność gospodarcza to popularny sposób na biznes dla przedstawicieli branży kreatywnej, start-up’ów i wolnych zawodów. Jeśli ktoś jest grafikiem komputerowym, większość swoich obowiązków jest w stanie wykonać w domu na własnym komputerze. Płacenie rachunków za wynajem tradycyjnego biura bywa zatem na początku zbędnym wydatkiem.

   

  Wirtualne biuro w warszawie – moc korzyści

  Firmy oferujące wirtualne biura, nie tylko użyczają adres na potrzeby prowadzenia działalności, ale także oferują pakiet przydatnych usług. W zależności od wybranego wariantu, zapewnia się odbiór przesyłek, listów oraz awizo. Ponadto istnieje możliwość otrzymywania powiadomień SMS lub poprzez adres e-mail o przychodzącej korespondencji. W ten sposób na pewno nie zaginie żadna ważna faktura lub inny, równie ważny dokument.

  Rejestracja podmiotu we wskazanym miejscu i korzystanie z usług tych firm jest stosunkowo niedrogie. Miesięczna kwota, jaką należy uiścić, jest wielokrotnie mniejsza od czynszu wynajmu tradycyjnej przestrzeni biurowej. Trzeba przy tym dodać, że sądy traktują to rozwiązanie jako w pełni legalne. Wątpliwości prawne zostały całkowicie rozwiane, a wirtualne biuro jest chętnie stosowanym sposobem na zmniejszenie kosztów stałych.