Dla jakich zawodów wirtualne biuro jest dobrym rozwiązaniem?
 • Dla jakich zawodów wirtualne biuro jest dobrym rozwiązaniem? (Czerwiec 21, 2019)

  Portale edukacyjne co roku publikują rankingi najbardziej perspektywicznych zawodów. Zestawienia mają za zadanie m.in. pomóc maturzystom podjąć decyzję dotyczącą wyboru studiów, które utorują drogę do wspaniałej kariery. Gdy spojrzy się na listę przyszłościowych profesji i porówna się ją z wykazem zawodów osób, które korzystają z usług wirtualnego biura, widać wiele zbieżności.
   

  Ucieczka do wirtualnego biura

  Codzienne chodzenie do biura potrafi stać się utrapieniem. Już sama droga do siedziby jest męcząca, zwłaszcza gdy mieszka się na przedmieściach i poranna podróż kończy się przynajmniej godzinnym postojem w korku. Cenny czas ucieka. Co więcej, nie każdy w pracy może liczyć na miłe towarzystwo współpracowników. Trzeba zatem znosić ich kąśliwe uwagi i dziecinne poczucie humoru. Efektywność spada, rośnie poziom irytacji i poczucie zawodowego wypalenia.

  Wszystko może wyglądać inaczej. I lepiej. W uprzywilejowanej pozycji znajdują się przedstawiciele zawodów, które z łatwością wykonuje się w domu. Jeśli ktoś jest tym szczęśliwcem to wystarczy, że zarejestruje siedzibę firmy w biurze wirtualnym. Już po chwili może przegonić niemiłe wspomnienia i wygodnie rozsiąść się z komputerem przy własnym biurku, a wypełnienie formalności zostawić fachowemu personelowi wynajętej przestrzeni. Nie od dziś przecież wiadomo, że w zaciszu praca przebiega sprawniej.
   

  Cyfrowi specjaliści w wirtualnym biurze

  Prestiżowy adres widnieje na wizytówkach przedstawicieli różnych branż. Skojarzenia łączące słowo “wirtualny” ze światem cyfrowym nie są przypadkowe, ponieważ sporą grupę wśród klientów np. biura wirtualnego w Warszawie Śródmieście stanowią informatycy i programiści. Ich praca opiera się głównie na korzystaniu z komputera. To sprawia, że mogą wykonywać swoje obowiązki w dowolnym miejscu na świecie.

  Podobną charakterystykę można zastosować także w przypadku projektantów graficznych. Aby móc funkcjonować na rynku, muszą zarejestrować działalność gospodarczą i podać adres siedziby. Wystarczy jednak, że sięgną po ofertę coworkingu w Warszawie Centrum. Wówczas ich artystyczne dusze mogą wędrować gdziekolwiek w poszukiwaniu inspiracji do nowych koncepcji. Przyziemne sprawy, takie jak odbiór korespondencji, załatwi za nich profesjonalny personel biura.
   

  Wirtualna działalność w nowoczesnym wydaniu

  Trudno sobie wyobrazić firmę bez księgowego, dlatego specjaliści od rachunkowości niezmiennie utrzymują się w czołówce rankingu najbardziej poszukiwanych pracowników. Kto jak kto, ale osoby odpowiedzialne za finanse, potrafią liczyć. Z ich rachunków jasno wynika, że utrzymanie tradycyjnej siedzibie staje się nieopłacalne. Koszty stałe drastycznie spadają, gdy wybierze się wirtualne biuro. Jak mawiają księgowi: “oszczędności nigdy za wiele”.

  Do mniej cenionych, choć ciągle wpływowych zawodów należą dziennikarze. Spadek nakładu prasy drukowanej sprawił, że kolejne gazety upadają jak kostki domina, a czasy kolegiów redakcyjnych powoli odchodzą w niepamięć. To szansa dla piszących wolnych strzelców, którzy na chleb zarabiają w Internecie. Wynajmują prestiżowy adres, a następnie rejestrują wraz z programistą, grafikiem i księgowym wirtualne biuro. I tak właśnie prowadzi się biznes w XXI wieku.